Kui seedimisprotsess on häiritud, siis mõjutab see kogu organismi. Seega on seedetrakt tähtis immuunorgan. Meie sees on miljardeid mikroorganisme ja nende arvukus on kõige suurem jämesooles, kus on leitud kuni 400 erinevat mikroobiliiki. Tervisele kasulikud ehk nn „head bakterid“ aitavad tasakaalustada meie seedekulgla normaalset mikrofloorat ja takistavad haigusttekitavate ehk nn „halbade“ bakterite vohamist.
Mikrofloorat mõjutavad tegurid
Täiskasvanu mikrofloorat mõjutavad paljud tegurid (haigused, antibiootikumid, vanus, suitsetamine, alkohol, stress) ja muidugi toitumine ning päeva jooksul joodava vee kogus. Menüü ei tohiks sisaldada suhkru- ja rasvarikast rafineeritud ja töödeldud toitu. Kiudainetevaene toit põhjustab kõhukinnisust ja selle ärahoidmiseks on vaja suurendada taimetoidu osakaalu.
Tasakaalutus soolestikus
Mikroflooral on tähtis roll toidu efektiivsel seedimisel, imendumisel, rasvade, valkude ja süsivesikute lõhustumisel. Kui tasakaal on rikutud, siis ülekaalus kahjulikud mikroorganismid tekitavad toitainete defitsiiti, kahjustavad organite tööd ja tekivad mürgised ühendid. Tasakaalutus soolestikus annab endast tunda kui tekivad gaasid, puhitused, kõrvetised, kõhukinnisus ja/või –lahtisus ja paljud teisedki probleemid. Kui nendele probleemidele tähelepanu ei pööra, siis viib see krooniliste seedeprobleemideni.
Toeta seedesüsteemi
Seedetegevuse normaliseerimiseks on kasulik toidulisandina kasutada seedeensüüme ja probiootikume. Probiootikumid on bioloogiliselt aktiivseid mikroorganisme sisaldavad preparaadid. Ensüümid on inimese igas rakus leiduvad valgulised ühendid, mis koosnevad aminohapetest, mis on katalüsaatorid ja algatavad keemilisi reakstioone.
Koormust seedesüsteemile vähendab koos- ja lahussöömise põhimõtete rakendamine. Näiteks söö liha, kala või muna koos köögiviljaga ning kartulit, riisi või pastatooteid koos köögiviljaga (mitte koos liha, kala või munaga).
Kasulikud bakterid toidus
Toidutööstus kasutab piimhappebakterite omadust muuta süsivesikud piimhappeks. Kääritatud piimatooted sisaldavad baktereid, mis muudavad laktoosi (piimasuhkru) laktaadiks (piimhappeks), mis muudab seedeelundkonna veidi happelisemaks, mis omakorda takistab kahjulike bakterite kasvu. Kui piimhappebakterite arvukus langeb, siis suureneb „halbade“ bakterite hulk. Probiootilised piimatooted täidavad tähtsat osa tervislikus toitumises, kuid tihtilugu ei saa me toiduga piisavalt häid baktereid, sest piisava koguse saamiseks tuleks süüa neid tooteid (hapendatud piimatooted, hapukapsas, hapukurgid jm) väga suurtes kogustes, mis ei ole tegelikkuses reaalne.
Miks ei ole toidus piisavas koguses häid baktereid?
- Enamus pastöriseeritud tooted ei sisalda eluskultuure
- Kõiki hapendatud piimatooteid tuleks süüa ilma kuumtöötlemata, et saada sealt kätte probiootikume
- Hapendatud piimatoodetes leidub bakteriliike väga vähesel määral
- Ainult vähesed elusorganismid jõuavad soolestikku, enamus kasulikke baktereid hävivad mao happelises keskkonnas.
Acidophilus Plus – igas kapslis 5miljardit elujõulist kasulikku bakterit
Kõrges kontsentratsioonis probiootikume sisaldavad kvaliteetsed toidulisandid on hea võimalus kasulike bakterite asustamiseks soolestikku ning soolestiku mikrofloora tasakaalustamiseks. Seedekulgla tervisliku mikrofloora tagamiseks peaks seal elama igapäevaselt 100miljonit kuni miljard bakterit.
NeoLife Acidophilus Plus’i iga kapsel sisaldab vähemalt 5miljardit elusorganismi, mis on kuni soolestikku jõudmiseni täielikult kaitstud tänu erilisele tehnoloogiale. Tootes on esindatud viis liiki piimhappebaktereid suhtes 1:1:1:1:1. Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium animalis, Streptococcus thermophilus.
Acidophilus Plus on looduslik, sisaldab hapendatud piimatoodetest eraldatud kasulikke baktereid, mis aitavad seedekulglal säilitada mikroorganismide tervislikku tasakaalu.
Iga purk sisaldab 60 päeva varu
Piimhappebakterite kasulikud omadused tervisele
- Neil on võime toota piimhapet, tõstes sellega soolestikus happelisust ja vähendades kahjulike bakterite arvukust.
- Võime vähendada erinevate mürgiste ja kantserogeensete ühendite teket.
- Võime aidata mineraalainetel, eriti kaltsiumil, tänu suurenenud happelisusele paremini imenduda.
- Võime toota laktoosist piimhapet. Kuna hapendatud piimatoodete laktoosisisaldus on madalam kui piimal, siis on nad paremini vastuvõetavad. Lisaks toodavad laktobatsillid ensüüme, mis laktoosi lõhustavad.
- Võime toota erinevaid antibiootilisi aineid (atsidofiliin, bakteriotsiin, jne)
- Võime toota vitamiine, eriti K ja B-grupi vitamiine
- Võime toimida „halbade“ bakterite tõrjujatena