Toidulisandite vajalikkuse kohta on väga erinevaid arvamusi ja uskumusi. Usume sageli, et saame toiduga kõik vajalikud toitained kätte. Seda väidet saab kinnitada või ümber lükata kui teeme menüü analüüsi. Kuid ka sellest on vähe abi. Me saame arvutada, kui palju on köögiviljades jm. toiduainetes toitaineid, kuid siin on üks aga! Kas selles porgandis, kapsas, kaalis on niipalju vitamiine, mineraale kui palju numbrid paberil ütlevad. Selle teadasaamiseks oleks vaja teha analüüse. Selline laboriuuring aga ei ole reaalne.
Individuaalsete toitumiskavade koostamisel, kus arvestan tervisliku toitumise põhimõtteid, kontrollin ka toitainete koguseid. Üks näide C-vitamiini kohta. Kui minimaalne soovitus on 75 mg ja teadlaste poolt soovitatav optimaalne kogus on 1000 mg, siis tervisliku menüüga oli C-vitamiini kogus 250 mg. Selle koguse suurendamine ainult toiduga on keeruline, suurenevad ka toidu kogused. Siit võib tekkida küsimus, et ehk aitabki 75 mg C-vitamiinist? Kui meil on probleemid heitgaasidega, mürkidega, e-ainetega jne. siis nende probleemidega peab võitlema ka meie organism ja meie rakud. Selleks võitluseks vajab organism rohkem toitaineid. Paraku C-vitamiini näite puhul on tegemist kõige kiiremini hävineva vitamiiniga. Kui aga päevas me ei suuda tagada toidugruppide tasakaalu toidupüramiidi soovituste järgi, siis organism ei saa ka seda vähest, mida oleks vaja.
Siit ka soovitus! Kui tead, et oled täna vähe tarbinud näiteks köögivilju, siis võta juurde toidulisandit, et saada kätte vajalikud puuduvad toitained. Kui kala tarbimine on alla 3korra nädalas, siis võta juurde toidulisandit, et saada kätte puuduv osa omega-3 rasvahappeid. Kui nii analüüsid oma toitumist, siis saad aru, millal peaksid tarbima toidulisandeid. Ka toitumises peab olema tasakaal, nii nagu elus üldse. Ainult nii on võimalik saavutada häid tulemusi ja hoida head tervist.