Tervislik toitumine ei tähenda ainult kalorite lugemist. Alusta kõige lihtsamast, jälgi mida sa sööd ja vaheta välja toiduained, mis ei ole tervislikud.
Karastusjoogid, mis on suure suhkrusisaldusega, võid asendada puhta veega. Magusa või snäki asemel vali päevas 3-4 puuvilja (õun, pirn, apelsin, mandariin, sidrun, avokaado jm). Tarbi vähem banaani, kuivatatud tatleid ja rosinaid ning rohkem marju (jõhvikas, pohl, tikker, sõstar, maasikas, vaarikas, astelpaju jm).
Ära unusta aedvilju (tomat, kurk,porgand, redis, lillkapsas, brokoli jm) ja kaunvilju ( näiteks oad)
Ülioluline on saada toiduga häid rasvu, seda ka siis, kui sul on väike mure kaalu pärast. Kartulikrõpsud ei ole rasva ja soola pärast hea valik. Leivale ära määri margariini, vaid kasuta selleks taluvõid. Näksimiseks võid valida pähklid, mandlid, päevalille-, kõrvitsaseemneid jm. Röstitud pähklid ja seemned, soolatud või suhkrustatud pähklid ja mandlid ei ole aga hea valik.
Tervislik on kasutada naturaalselt kääritatud/hapendatud tooteid – maitsestamata jogurt, hapupiim, hapukurk, hapukapsas jt hapendatud tooted. Väldi light ja magustatud piimatooteid, vähendatud rasvasisaldusega tooteid, piima- ja juustulaadsed tooteid.
Kui jälgid neid soovitusi ja alustad õigete valikutega juba hommikul, siis on sul energiat terveks päevaks.
Kui tunned, et isu ei ole, siis soovitan katsetada erinevaid võimalusi. Pudrule võid juurde panna erinevaid marju või kookoshelbeid või riivitud juustu. Hommikul võid süüa puuvilju (banaani, pirni, õuna, apelsin jm) või püreestada need mikseriga, lisada maitsestamata jogurtit ja oled saanud mõnusa smuuti. Kui teed püreeks ühe banaani, segad juurde pool klaasi oma lemmikmahla ja 1-2 klaasi piima, siis oled saanud hea maitsega piimakokteili.
Toitumise puhul peaks alati mõtlema ja endalt küsima: “Miks ma seda toitu tahan? Kas see on emotsioon või organism vajab seda?” Kui sellest mõttest saab harjumus, siis tulemuseks on tervislikumad valikud.